Sertifikalar

Sardes’in üretim ve hizmette en iyiyi hedefleyen kalite uygulamaları, uluslararası kalite kuruluşları tarafından akredite edilmiştir. Firmamız, ürün çeşitliliği ve üretim teknikleri konusunda yenilikleri sürekli takip etmekte, üst düzey kalite anlayışı ile projelendirerek hayata geçirmektedir.

Sardes, doğaya, insana ve işgücüne saygı ile Ege’nin verimli topraklarının sunduğu ürünleri, en doğal, en sağlıklı ve en lezzetli haliyle sofralarınıza getirmeye devam edecektir.

Sahip olduğumuz tüm belgeler akredite kuruluş ve laboratuvarların yapmış olduğu analiz ve incelemeler sonucunda verilmiştir. Bu da ürün kalitemizin en önemli göstergesi ve güvencesidir.

• IFS (Uluslararası Gıda Standartları’na uygunluk) Belgesi

• BRC (İngiliz Perakendeciler Standartları’na uygunluk) Belgesi

Söz konusu belgelerin özetle kurumumuza getirdiği faydaları;

HACCP sisteminin kurulumunu ve devamlılığının sağlanması, işletmede Tehlike Analizi yapılıp etkin bir kalite yönetim sisteminin uygulanması, fabrika çevre standartlarının, ürünlerin, proseslerin ve personelin etkin bir şekilde kontrol edilmesi ve kayıt altına alınması.


• Organik İşleme Sertifikası

Firmamız 2005 yılından beri ECOCERT tarafından organik ürün üretimi konusunda sertifikalandırılmaktadır. Kontrollü ve onaylı bölgelerde yetiştirilen tarımsal hammaddeler işlenerek üretilen ürünler başta ABD, Kanada ve Almanya olmak üzere ihraç edilmektedir.

Aynı zamanda EKOLOJİK TARIM ORGANİZASYONU DERNEĞİ’ ne kurumsal üyeyiz.


• KOSHER Sertifikası

Kosher belgesi musevi inancına uygun olarak üretilmiş ürünleri tescilleyen bir belgedir. İşletmenin uygunluğu bizzat haham (din adamı) tarafından yerinde kontrol edilerek belgelendirilir.