logo

Kronolojik Tarihçe

1996 / Kuruluş : Manisa’nın Salihli ilçesinde başlıca faaliyet alanı ABD standartlarında ‘kükürtlü ve düşük nemli’ kurutulmuş domates üretimi ve paketlemesi olarak kurulmuştur.
1996 - 2001 / Uzmanlaşma :”Sözleşmeli Tarım” esasıyla tohumdan son ürüne kadar tüm üretim aşamalarında uzmanlaşarak ürün çeşitlenmesine gidilmiş ve Avrupa standartlarına uygun ‘tuzlu’ kurutulmuş domates üretimine başlanmıştır.
2001 / Direkt İhracat :Sardes, uzmanlaşma süreci içerisinde çeşitlenen ürünlerini kendi adı ile uluslararası pazarlara tanıtmaya ve ihraç etmeye başlamıştır.
2002 - 2004 / Büyüme-Sardes Ltd. :Sardes, tesislerini Salihli Organize Sanayi Bölgesi’ne taşımış, artan talebi karşılamak amacıyla üretim kapasitesini arttırmış ve kurumsal olarak limited şirket statüsüne geçmiştir. Yine bu dönemde çeşitli sebze konserve ve fermente biber üretimleri ile ürün gamını zenginleştirmiştir.
2005 / Organik Üretim :ECOCERT tarafından akredite edilerek organik ürünlerin sunumuna başlamıştır.
2005 / Yurtdışı Fuarlar :Artan üretimi, çeşitliliği ve kalitesi ile dünya pazarlarına açılan firmamız, üst düzeyde tanıtım ve işbirliği için yurt dışı fuarlara katılmaya başlamıştır.
2006 / Kalite Sertifikası :Yönetim ve üretim kalitesini BRC ve IFS akreditasyonu ile belgelendirmiştir.
2008 / Tesis Büyütme :Daha verimli bir üretim için mevcut tesiste kapalı alan 7.200 m2’ye çıkarılmıştır.
2009 / Reyka Konserve (Kardeş Şirket) :Konserve gıda üretiminin talebe uygun arttırılması amacı ile kurucumuz Mehmet Demir’in önderliğinde dört ortaklı bir şirket olarak Reyka Konserve Saruhanlı – Manisa’da hayata geçmiştir. Ev dışı tüketim talebi için büyük ambalajda biber ürünleri ağırlıklı olarak çalışılmaktadır.
2014 / Yeni Depo Binası :Salihli Organize Sanayi Bölgesi içinde 4.000 m2 kapalı, 20.000 m2 açık olmak üzere toplam 24.000 m2’lik yeni tesisimiz depo ihtiyacına karşılık açılmıştır. Tesis içindeki 2.000 m2 depo alanımız bu vesile ile üretim alanına dahil edilerek, aktif üretim sahası 3.500 m2’ye çıkartılmıştır.
2014 / Makine Parkuru Yenileme ve Kapasite Artırımı :Teknolojik gelişmelere uygun olarak yeni hatlar kurulmuş, makine parkurumuz % 80 oranında yenilenerek iki kat kapasite artırımı sağlanmıştır.